Seagate Exos 7E8 ST4000NM0035 3.5" 4TB SATA 6Gb/s 7200 RPM 512N Enterprise Hard Drive
Views : 990
Update time : 2020-02-20 15:23:27
General Information
Manufacturer:   Seagate
Model Number:  ST4000NM0035
Product Type:   Internal Hard Disk Drive
Product Name: Seagate Exos 7E8 4TB 7.2K RPM 6GBPS SATA 512n 128 MB BUFFER 3.5INCH HARD DRIVE.
Technical Information
Storage Capacity : 4TB
Interface Type : 6GBPS SATA
Form Factor : 3.5 INCH
Rotational Speed : 7200 RPM
Buffer : 128 MB
Data Transfer Speed ( Sustained ) : 226 MB/s
MTBF : 2,000,000 hours
Physical Size
Dimensions (height x width x length):26.10mm(max)x101.85mm(max) x 147.00mm(max)